banner

Makaleler » Blog » Yaşa Göre Oyuncak Seçimi

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi

0 – 1 Yaş: Çocuğunuz bir yaşına gelene kadar ona fazla karmaşık oyuncaklar almamanız gerekiyor. Ses çıkartmakta olan, çıngırak özelliğine sahip oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Bu oyuncakların dışında diş kaşıyıcı tarzı ürünler tercih etmeniz hem onu eğlendirecek, hem de diş sıkıntılarını ortadan kaldıracaktır. Sitemizde oldukça fazla sayıda bebek oyuncakları bulunuyor.

Emekleme Süreci: Bebeğiniz emekleme sürecine geldiği zaman artık oyuncak tercihlerini biraz değiştirmeniz gerekiyor. Bu süreç içerisinde bebeğin ilgisini arabalar, bez oyuncaklar, hayvanlar çekmeye başlayacaktır. Bu sebepten dolayı da bu süreci iyi değerlendirip çocuğuna çeşitli yeni oyuncaklar almalısınız.

Yürüme Dönemi: Bebeğiniz artık yürümeye başladıysa oyuncak tercihlerini de biraz değiştirmeye başlayabilirsiniz. Bebeğinizin yürüme becerilerini geliştirmesi için iterek yada çekerek oynayabileceği çeşitli yeni oyuncaklar satın alabilirsiniz. Bu dönemde alacağınız oyuncaklar inkar edilemez derece de faydası olacaktır.

2 – 3 Yaş: Bu dönemde artık çocuğunuzun normal oyuncaklar ilgisini çekmemeye başlayacaktır. Bu sebepten dolayı da ona mini takım oyuncaklar, tamir aletleri satın alabilirsiniz. Bu yeni oyuncaklar sayesinde çeşitli ürünlere karşı bilgi sahibi olmaya başlayacaktır.

4 - 6 Yaş: Artık çocuğunuz büyüdü. Bu sebepten dolayı normal oyuncaklar tercih etmeyi bırakabilirsiniz. Puzzle tarzı oyuncaklar ile vaktini geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu oyuncakların yanı sıra sosyalleşmesini sağlamak için dışarda oyunlar da oynaması gerektiğini aklınızdan çıkartmayınız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır